Rady jak vybrat kolo pro dítě

Jak správně vybrat dětské kolo

Kolikrát mají samotní rodiče větší radost z toho, když se dítě poprvé rozjede na kole samo. Ale jak se říká: děti se musí nejdříve naučit chodit a potom běhat. Podobně je to i s jízdou na kole. S jízdou na kole se dá začít poměrně brzy, již kolem dvou let dítěte. Nezapomeňte svoji ratolest vybavit tou správnou dětskou helmou na kolo!!!
Doporučujeme začít s odrážedlem, aby si dítě zvyklo na udržení rovnováhy a později tak lehce může přejít na klasické dětské kolo.
Velikosti dětských kol se uvádí v palcích a určuje se velikostí zapletených kol.

Orientační tabulka velikostí kol a doporučeného věku dítěte:

Velikost kola   Velikost dítěte   Věk dítěte
12 palců     90 – 100 cm     2-3 roky
16 palců     100 – 115cm     4-5 let
20 palců     105 – 130 cm     5-8 let
24 palců     125 – 155 cm     9-12 let
26 a 27 palců     150 – 165 cm     12-15 let

Tabulka velikostí je pouze orientační a určitě doporučujeme vždy kolo vyzkoušet u nás na prodejně z důvodu, že každý výrobce má odlišnou geometrii rámu. Určitě co nedoporučujeme, přeskakovat jednotlivé velikosti, kvůli bezpečnosti vašeho dítěte při jízdě. Domnívat se, že do toho kola prostě doroste, není rozumné. Na větším kole se dítě bude trápit při jeho ovládání, rozjezdech i zastavení a může tak lehce dojít ke ztrátě rovnováhy a k mnohem horším následkům.

Právě proto u nás naleznete možnosti z široké nabídky značek a druhů velikostí dětských kol, odrážedel a koloběžek, které vybereme pro vaše nejmenší přímo na míru. Rádi vám s výběrem ochotně poradíme a kolo zdarma smontujeme a seřídíme.

Tak nás neváhejte navštívit v naší kamenné prodejně na ulici Štursova 2, Brno – Žabovřesky, 616 00.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *